"ONE-VISIT" süsteem tähendab suuremat produktiivsust

Standoblue Baasvärvisüsteem Standox-ilt on tipptasemel värvisüsteem, mis tagab perfektse lõpptulemuse kantuna pinnale ühe töökäiguga – “One Visit” , ilma mingi vahekuivamiseta kihtide vahel. Sellise tööprotsessi teeb võimalikuks täiesti uus, kõrgtehnoloogiline sideainete süsteem.

Koos Standoblue baasvärviga sobib eriti hästi kasutamiseks Standoxi uus lakk - Standocryl VOC-Xtra Klarlack ning mõlemad kantakse pinnale ühes jätkuvas töökihis – nii baasvärv kui ka lakk on nn. Ühe Töökäigu Tooted – “One Visit Products” . Selliste toodete kasutamine vähendab oluliselt tööks kuluvat efektiivset aega, kulusid värvikambri kütmiseks ja elektriarveid. Tulemuseks on üldine keretöökoja efektiivsuse tõus sest tänu säästetud ajale on võimalik sama aja jooksul teha rohkem tööd.

 

Erwin Hartmann, Standox-i Saksa Service-tehnik, on tutvustanud paljudele heal tasemel töökodadele Ühe Töökäigu Protsessi eeliseid tavapärase värvimisprotsessi ees. “Uus protsess sobib eriti hästi värvitöökodadele, kes soovivad parendada oma töökoja läbilaskevõimet lühendades aega, mis kulub värvimiskambris.”

 

Standoblue-baasvärv kantakse pinnale ühes kihis, mis tagab umbes 80 protsendilise katvuse ja seejärel pihustatakse kohe, ilma vahekuivamiseta veidi kaugemalt kerge efektkiht, otse märja värvikihi peale. Efektkiht tagab täieliku katvuse ja samuti ideaalse metallikefekti värvipinnal. Vastupidine tööprotsess on kasutusel uue
laki korral, kõigepealt pihustatakse õhuke sile kiht ja seejärel ilma vahekuivatuseta kohe täis läikekiht.

“Pihustamine ühes jätkuvas kihis pole mingi nõiakunst,” ütleb Erwin Hartmann. Siiski on oluline, et automaaler järgiks täpselt tehnilises infos toodud nõuandeid ja kuulaks Standox-tehniku soovitusi.


“One Visit” protsessi kasulikkust on väga lihtne märgata ja mõista. “Tavapäraseid vahekuivatusaegu pole enam vaja, samas saavutatakse aga parim võimalik läbikuivamine ja väga kiire töötempo.” Lõplik kokkuhoid pole siiski mitte ainult töö- ja värvikambri ajas vaid otseselt ka materjalikulus. “Standoxi uued lakid kasutatuna koos Standoblue-baasvärvisüsteemiga hoiavad kokku 25 kuni 30 protsenti materjali võrreldes lakkidega mis vajavad 2-kihis pihustamist koos vahekuivamisega. ” Ühe Töökihi protsessi tulemus on nii tehniliselt kui visuaalselt suurepärane ega jää mingil määral alla traditsioonilisele 2-kihis pihustatud värvipinnale. “Peale kiiret kuivamist moodustab Standoblue eriti sileda pinna,” ütleb Erwin Hartmann. “Standox VOC-Xtra Klarlacki väga kõrge kuivainesisaldus koos kergelt tiksotroopsete omadustega (püsivus püstpindadel) tagab alati perfektse tulemuse.”


Kuid Standoblue ja uus VOC-Xtra Klarlack pole kaugeltki ainsad tooted, mida saab kasutada ilma vahekuivatusteta. Sama protsess on täna võimalik praktiliselt kõikide Standox-lakkidega, samuti ka Standohyd-baasvärvisüsteemi ja Standofleet-pinnavärvisüsteemiga.

1 V tehnoloogia annab juhtivale Saksa värvivalmistajale olulise eelise professionaalse autovärvitöökoja silmis ja seda juba pikki aastaid. Omal ajal revolutsiooniline vesipõhine Standohydvärvisüsteem toodi avalikkuse ette esmakordselt 1992 Frakfurti
Automechanika Show´l, ehk siis Standohyd on täna juba 20 aastane! Standoxi Ühe Töökäigu Protsess on aga täna täpselt niisama innovatiivne süsteem nagu 20 aastat tagasi oli seda meieesimene legendaarne Ühe Töökäigu Toode – esimene ühes
kihis pihustatav autolakk maailmas – Standox 20-60 Klarlack.

 

***

 

Standox on Euroopa juhtiv autovärvisüsteemide tootja peakontoriga Saksamaal, Wuppertalis. Standox pakub innovatiivseid ja loodussäästlikke värvisüsteeme kogu maailmas. Standoxi põhimõte on üles ehitada pikaajalised partnerlussuhted oma koostööpartneritega mis põhinevad Premium -kvaliteediga tootevalikul ja väga kõrgel tasemel praktilist toe tagamisel. Tehniline heakskiit kõikidelt peamistelt autovalmistajatelt maailmas iseloomustab kõige paremini Standoxi positsiooni autotööstuse juhtiva värvipartnerina. Standox-i kaubamärk annab professionaalsele automaalrile kindlustunde ja tagab alati perfektse lõpptulemuse.
 

Allikas: www.standox.com

 

 


Fotod: Standox GmbH


Juuresolev pilt näitab Ühe Töökihi süsteemi kasutades Standoblue Baasvärvi ja Standox VOC-Xtra Klarlack lakki. Baasvärvi kihi pihustamisele järgneb ilma vahekuivatuseta efektkihi pihustamine, seda otse märja värvikihi peale. Vastupidine tehnika on kasutusel lakkimisel, kus esmalt pihustatud õhukesele siledale kihile järgneb samuti ilma vahekuivatuseta kohe täis-läikekiht.