Eesti firma kõlarid võitsid prestiižika innovatsiooniauhinna

Kvaliteetkõlareid arendav ja tootev Alfred & Partners OÜ võitis oma mudeli Estelon XA-ga prestiižika innovatsiooniauhinna „International CES Innovations 2011 Design and Engineering Awards“.

Juba 1976. aastast välja antava auhinna eesmärk on tunnustada silmapaistva disaini ja tehniliste lahendustega koduelektroonikaseadmeid. Konkursi žürii koosneb sõltumatutest tippdisaineritest, inseneridest ning tehnikaajakirjanikest. Estelon XA kõlarid tunnistati auhinnavõitjaks kvaliteetaudiotoodete kategoorias.

Kõlarite sünni taga seisab Alfred Vassilkov, kes on Tallinnas asuva Alfred & Partners OÜ asutaja ja peadisainer. Vassilkov on kõlareid ehitanud ja disainud juba üle 25 aasta ning kogunenud teadmistest ning kogemustest sündiski Esteloni bränd. Esmakordselt esitleti firma kõlareid alles selle aasta oktoobris Rocky Mountain Audio Fest messil USAs.

Estelon kõlarikasti väljatöötamine ja viimistlemine võttis aega üle viie aasta. Ülima helikvaliteedi saladuseks on autori sõnul spetsiaalne vormimisprotsess, eriline, marmoril põhinev komposiitmaterjal ning tippkomponentide kasutus.

 

Allikas: Delfi Majandus 10.november 2010

 

 

 

Viimistletud Standox'iga

Estelon XA viimistluse tehnoloogia arenduse ja materjalide valikuga oli abiks Standox ja Standoxi Eesti esindaja Benefit AS. Erilise tähelepanu pälvisid Standohyd-metallikvärviga ja mati kriimustuskindla Standox Spezial Matt lakiga viimistletud kõlarid, mille suurepärane väljanägemine on vastavuses erakordse  kustilise elamusega, mida Alfred Vassilkovi looming tõsisele audiofiilile pakub!