Moodne tehnoloogia on abiks õige värvitooni leidmisel

"High-tech" seadmed on juba ammu saanud igapäevaseks osaks moodsa ning innovatiivse värvitöökoja sisseseadest. Seda eriti siis, kui sooviks on kiire ja täpne värvitooni leidmine ja sobitamine.

Siin on asjatundlikul automaalril selgelt kasu sellistest perfektselt toimivatest Standox-abivahenditest nagu Genius Spektromeeter, ühildatuna Standowin Värvitooni Tarkvara ning Online otsinguvõimalusega otse Standoxi tehase värvitooni-andmebaasist. Just seetõttu on Saksamaal, Maini äärses Frankfurtis toimiv kereja värvitöökoda ning veokite ehitaja Berger Karosserie- und Fahrzeugbau GmbH kasutanud Wuppertalis asuva värvitootja poolt pakutavat lahendust juba pikki aastaid. Bergeril pole lihtsalt aega katsetamiseks, tema töökojast väljub keskmiselt 80 kuni 100 värvitud sõidu- ja veoautot nädalas! Kokku 120 Berger´i töötajat teevad oma tööd ühise tiimina et tagada sujuv ja kvaliteetne avariiliste autode remont ning uute veokite ja erotstarbeliste sõidukite ehitus nng viimistlus. Teist põlvkonda pereettevõttena
toimiv firma on täna Frankfurti regiooni suurim kere- ja värvitöödele spetsialiseerunud ettevõte ning annab tööd 18 maalrile ning 5 maalriõpilasele. Ja nad kõik kasutavad ainult Standoxi-tehnoloogiat. Ka Bergeri koloristika eest vastutav maalermeister Marco Barile eelistab Wuppertali tootja tehnoloogiat. “Kuna autode käive meie töökojas on väga suur ning me töötame erinevat marki sõidukitega, lisaks veokite ehitusega, kasutan ma oma töös regulaarselt Genius Spektromeetrit. See on kiire, täpne ja säästab meile palju kallist aega, eriti kui on vaja identifitseerida värvitooni õige variant,” ütleb 41 aastane ekspert.

Digitaalne värvitooni mõõtetulemus mis saadakse autokerelt siirdub Standowin-programmi, ulatuslikku värvitooni otsingu ja segamise tarkvarasse, mis leiab vajaliku retsepti sekunditega. Regulaarsed andmebaasi täiendused laiendavad pidevalt võimalusi ning lisafunktsioone. Lisaks spetsiaalsele Standox puutetundliku ekraaniga PC-le värvisegamisruumis kasutatakse Standowin-programmi ka firma teistes arvutites.
Siiski ei riski koloristikaekspert Marco oma töös kasutada ainult kõrgtehnoloogilisi lahendusi: “Me teeme alati oma värvitooninäidised enne kui asume sõidukit värvima. See on oluline kuna kasutame mitut erinevat värvikvaliteeti (Standoblue, Standofleet jm.) samade toonide korral . Kuigi Genius teeb minu töö oluliselt lihtsamaks ei saa kunagi hakkama ilma õppinud spetsialisti silma ja oskusteta.” Ja see on ka põhjuseks miks Marco ei oleks nõus töötama ilma Standox Colorbox-värvinäidiste süsteemita. Väga kõrgelt hindab Marco uut Standox Add-on Colorbox´i mis aitab leida vajaliku tooni ka plastosadele ning sisepindadele. Ja loomulikult on kõige tähtsamaks andmebaasiks omavärvitud näidiste kartoteek. Näidis värvitakse alati koos iga autoga. “Lihtsalt et olla endas kindel.”

Mis meeldib Marcole Standowin tarkvara juures kõige rohkem? “Pidev programmi edasiarendus. Isegi kui ma kasutan olemasolevatest võimalustest ainult väikest osa, tean ma, millised võimalused on olemas ja saan need vajadusel ka kohe kasutusele võtta.” seletab ta. Barile armastab ka kiiret ja lihtsat võimalust otsida vajalikku värvitooniinfot Internetipõhisest Standox Color Database andmebaasist, seda eriti nii uute autode korral millel esinevate värvitoonide retsepte veel Standowin-programmis pole. “Ja kui me tõesti ei leia ise lahendust siis helisatme Standoxi koloristikaspetsialistidele . Nemad aitavad meid alati! ”

Uusim tehnoloogiline abimees Bergeri töökojas on triipkoodi lugeja. “See on tõsiselt mugav!” ütleb maalermeister. Triipkoodilugejat saab kasutada selleks et lugeda Standoblue värvinäidiste tagaküljele trükitud triipkoodi ning sekundiga leida õige retsept ja koheselt ka toon valmis segada arvutiga ühildatud
kaalu abil. Marco Barile unistus ja soov tuleviku jaoks oleks “et kõik uued autod, mis tehasest tulevad, kannaksid numbrilisele värvikoodile lisaks triipkoodi.” See “digitaalne värvi ID” teeks professionalse automaalri töö oluliselt kergemaks ja hoiaks kokku aega. “Lisaks võiks sama tehnoloogiat kasutada ka värvilaos inventuuri tegemisel.” Marco teab hästi et edukad firmad peavad alati olema kursis tehnoloogia arenguga et säilitada konkurentsivõime ja olla edukad.
 

***

Standox on Euroopa juhtiv autovärvisüsteemide tootja peakontoriga Saksamaal, Wuppertalis. Standox pakub innovatiivseid ja loodussäästlikke värvisüsteeme kogu maailmas, kokku enam kui 80 riigis. Standoxi põhimõte on üles ehitada pikaajalised partnerlussuhted oma klientidega lähtudes premium - kvaliteediga tootevalikust ja pakkudes väga kõrgel tasemel praktilist tuge. Tehniline heakskiit kõikidelt peamistelt autovalmistajatelt maailmas iseloomustab kõige paremini Standoxi positsiooni autotööstuse juhtiva värvipartnerina. Standox-i kaubamärk annab professionaalsele automaalrile kindlustunde ja tagab alati perfektse lõpptulemuse.

 

Allikas: www.standox.com